Trabzon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Beşiktaş’tan depremzede aileye takviye

Beşiktaş’tan depremzede aileye takviye

SoleKinG SoleKinG -
14 0

Kahramanmaraş merkezli yaşanan zelzelelerin akabinde spor dünyası, afet bölgesi için seferber oldu. Beşiktaş Kulübü de depremzedelere takviyede bulundu.

Denizli Beşiktaşlılar Derneği Lideri Bora Sever ve idare şurası üyeleri Ozan Orpak, Yavuz Cinkaya ve Samet Baştürkmen, zelzele nedeniyle Hatay’da konutları yıkılan ve Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesi’ndeki Gençlik ve Spor Bakanlığı yurduna yerleştirilen Turunç Ailesi’ni ziyaret etti.

Ahmet Parıltı Çebi, gençlerle görüştü

Ziyarette ailenin Beşiktaş taraftarı gençleri 16 yaşındaki Barancan Turunç ile 24 yaşındaki ablası Selen Turunç’a cep telefonu ve forma armağan eden Sever, kulüp lideri Ahmet Işık Çebi’yi de telefonla manzaralı arayarak gençleri görüştürdü.

Geçmiş olsun dileklerini ileten Çebi, aileyi Dolmabahçe’de bir maçı izlemeye davet etti.

Siyah-beyazlı takımın eski kalecisi Tolga Varlıklı de Turunç Ailesi’yle imajlı konuşup, depremzede aileye moral verdi.

“Birbirimize sarılarak zelzelenin geçmesini bekledik”

Baba Adnan Turunç, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Hatay’daki 4 katlı apartmanın oturdukları birinci katının çöktüğünü, eşi ve iki çocuğuyla enkaz altında kaldıklarını anlatan Turunç, şunları söyledi:

“Deprem sırasında çocuklarım salondaydı, biz yatak odasındaydık. Mesken sallanmaya başladı. Kaygıdan yanımıza geldiler. O anda birbirimize sarılarak sarsıntının geçmesini bekledik. O anda da mesken yıkıldı. Enkaz altında ne yapacağımızı bilemedik. Telefonun ışığıyla sağa sola bakarken, bitişiğimizdeki apartman yıkılmış oradan deliği gördük. Biz sürüne sürüne, önümüzdeki molozları temizleyerek deliğe kadar ulaştık. Delik küçüktü, kırdık büyüttük. Çukuru kırıp teker teker oradan çıktık.”

Kendilerini Denizli’ye getirerek yurda yerleştiren AFAD yetkililerine de teşekkür eden Turunç, güzel bir fırın ustası olduğunu, sıhhat sıkıntıları geçtikten sonra kentte iş arayacağını kelamlarına ekledi.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *