Trabzon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi

Karadeniz gazı nisan ayında ulusal sisteme bağlanacak

SoleKinG
0 14

Nisan ayında işlenecek Karadeniz doğal gazı ulusal sisteme bağlanacak. Birinci etapta 10 milyon metreküp doğal gaz kullanılacak. 2026 yılında kullanılan doğal gazın yüzde 30’unun yerli kaynaktan karşılanması hedefleniyor.

Ekonomi

ABD’de 2008 global finansal krizinden bu yana en büyük banka iflası gerçekleşti

SoleKinG
0 12

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu piyasalarda düşüşe neden olan Silikon Vadisi Bankası’na kayyum atandığını duyurdu. Bankanın iflası 2008 global finansal krizinden bu yana ABD’de kayıtlara geçen en büyük banka iflaslarından biri oldu.

Ekonomi

Fitch Ratings, Türkiye’nin 2024 büyüme iddiasını yükseltti

SoleKinG
0 14

Fitch Ratings, Türkiye iktisadının bu yıl yüzde 2,5 ve 2024’te yüzde 3 büyümesinin beklendiği raporladı. Daha evvel Türkiye’nin 2023 ve 2024’te yüzde 2,9 büyüme kaydedeceği öngörülmüştü.

Ekonomi

İklimlendirme kesimi ocakta 525,4 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi

SoleKinG
0 11

Türkiye’nin ihracat kalemlerinden biri olan iklimlendirme yüzde 14,7 oranında ihracat artışı yakaladı.

Ekonomi

AB’nin doğalgaz tüketimi düşüyor

SoleKinG
0 14

Rusya-Ukrayna savaşının başlangıcında getirilen yaptırımlarla doğalgaza erişim azalınca güç fiyatları tırmanmıştı. AB’de kış kaidelerinde doğalgaz tüketimi artacağı için fiyatların daha çok yükselebileceği hesaplarken, kış beklendiği üzere sert geçmeyince fiyatlar düşüş gösterdi.

Ekonomi

‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyasına sigorta teminatı geldi

SoleKinG
0 18

Kahramanmaraş zelzelesinin akabinde konut sahipleri, depremzedeleri konuk edebilecek. Bu sisteme Türkiye Sigorta teminat verdiğini duyurdu. Böylece kampanya kapsamında konutunu afetzedelere açan mesken sahiplerine bina ve eşya sigortasıyla garanti sunulacak.