Trabzon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Hatay’daki afet uyum merkezinde zelzele anı

Hatay’daki afet uyum merkezinde zelzele anı

SoleKinG SoleKinG -
11 0

Kahramanmaraş merkezli iki zelzele, Türkiye’nin yüreğini yaktı.

Daha o yıkıcı sarsıntıların yaraları bile sarılamazken; dün akşam Hatay’ın Defne ve Samandağ ilçelerinde 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde iki zelzele daha oldu.

Sarsıntıların birinci gününden itibaren tüm üniteleriyle alarm durumuna geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi, bölgeye takımlarını yönlendirdi.

Bursa Belediyesi bölgede

Hatay’da süreksiz barınma sıkıntısının tahlili, seyyar tuvaletlerin suramı ve bakımı ile gelen yardımların uyumu hususlarında çalışma yürüten Bursa Büyükşehir Belediyesi, başta merkez Antakya ilçesi olmak üzere köy köy, mahalle mahalle kente dağılıp, battaniye ve ısıtıcıdan, su ve besin hususlarına kadar tüm gereksinimleri depremzedelere ulaştırdı.

Afet uyum merkezini de salladı

Ekibiyle birlikte seferber olan Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş da dün Antakya’daki yardım dağıtım merkezlerini gezdi ve geceyi geçirmek için Hatay merkezde bulunan belediyesi tarafından kurulan afet uyum merkezine geçti.

Saat 20.04’te yaşanan ve Hatay Valiliği dahil birçok binada tekrar yıkama sebep olan sarsıntı, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay’daki uyum merkezinde de şiddetli biçimde hissedildi.

Korku dolu anlar

Deprem anında sallanan çadırlar ve konteynerler uyum merkezinin güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Öte yandan zelzeleye yakalanan Aktaş, toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaparak uygun olduğunu duyurdu.

“Güçlü bir sarsıntı hissettik”

Aktaş, “İhtiyaçları karşılamak üzere bulunduğumuz Hatay’da az evvel güçlü bir sarsıntı hissettik. Takımlarımızın hepsi olumsuz bir duruma karşı teyakkuz halinde. Geçmiş olsun. Rabb’im cümlemizi korusun.” yazdı.

Sonrasında bir paylaşım daha yapan Aktaş, “Dün akşam yaşadığımız zelzele sonrası Antakya’da bir enkazda çıkan yangına gruplarımız müdahale ederek etraftaki meskenlere sıçramadan söndürdü. Yaşanılabilecek olumsuz durumlara karşı tüm birimlerimizle alandayız. Rabb’im yardımcımız olsun.” dedi.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *