Trabzon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. ‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyasına sigorta teminatı geldi

‘Evim Yuvan Olsun’ kampanyasına sigorta teminatı geldi

SoleKinG SoleKinG -
19 0

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan etkilenen vatandaşların barınma meselesinin tahliline katkı sağlamak üzere “Evim Yuvan Olsun” kampanyası devreye girdi.

Bu sistemle hayırsever konut sahipleri, meskenlerini bedelsiz olarak ya da indirimli kira bedelleriyle gereksinim sahiplerinin kullanımına sunulabilecek.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan zelzelelerde ziyan gören 11 ile yayılan bölgedeki afetzedelere meskenlerini açan hayırsever vatandaşların konut ve eşyaları, poliçede belirtilen risklere karşı “Tek Yürek Bina ve Eşya Sigortası” ile garanti altına alınıyor.

Türkiye Sigorta verdiği güvenci ile ilgili bir açıklama yaptı. 

Kampanyaya dahil konuttaki eşyalar ile elektrik, doğalgaz, su saatleri, kombi, uydu anteni, kaloriferler, armatür riski korunacak

Afetzedelerin kullanımı için tahsis edilen meskenlere özel hazırlanan Tek Yürek Bina ve Eşya Sigortası, konutta bulunan eşyalar ile bina ve binaya dahil edilecek elektrik, doğalgaz, su saatleri, kombi, uydu anteni, kaloriferler, armatürler ve gibisi binanın ayrılmaz bütünleyici kesimleri ve/veya sabit tesisat risklerine karşı garanti sunacak.

Evim Yuvan Olsun’a dahil konutlar 25 bin TL’ye kadar bir yıl mühletle teminat altında

Türkiye Sigorta, Tek Yürek Bina ve Eşya Sigortası ile belirtilen bu pahalar için yangın, yıldırım, infilak, fırtına, duman, sel/su basması, dahili su, grev, lokavt, karışıklıklık, halk hareketleri, makus niyetli hareketler, terör, yer kayması, hava-deniz-kara taşıtları çarpması ve dolu risklerine karşı 25 bin TL’ye kadar bir yıl müddetle teminat sağlayacak.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *