Trabzon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Yüzbinlerce LPG’li tüp sarsıntı bölgesine aktarıldı

Yüzbinlerce LPG’li tüp sarsıntı bölgesine aktarıldı

SoleKinG SoleKinG -
33 0

Kahramanmaraş merkez üssü 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki yıkıcı sarsıntı nedeni ile konutlarına giremeyen vatandaşların kış kaidelerinde ısınma sorunu baş gösterdi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, valilikler ve AFAD vilayet müdürlüklerinin uyumunda bölgedeki gereksinimler belirlendi.

Yüz binlerce tüp bölgeye gitti

Türkiye LPG Derneği, bu basamakta zelzele bölgesine iki haftada yüz binlerce tüp ulaştırdı.

Dernek Lideri Eyüp Aratay, Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların akabinde kesimdeki markalar, bölgedeki bayiler ve bağımsız kuruluşların takviyesiyle yüz binlerce tüpü bölgeye ulaştırdıklarını belirtti.

Isıtıcı ve ocaklar sarsıntı bölgesine gönderildi

 Aratay, “LPG ile çalışan binlerce ısıtıcı ve ocağın da sarsıntı bölgesine ulaşmasını sağladık.” dedi.

Depremzedelerin ısınma, pişirme, aydınlatma ihtiyaçlarının karşılanması amaçlandı

LPG bölümü olarak acil güç gereksinimini karşılamak maksadıyla tüpgazla çalışan aygıtları bölgeye sevk ederek, depremzedelerin ısınma, pişirme, aydınlatma üzere temel ihtiyaçlarının karşılanması için harekete geçtiklerini aktaran Aratay, şu değerlendirmede bulundu:

Özellikle birinci etapta elimizdeki tüm stoklarımızı kullanarak yüz binlerce piknik tüpü, 12 ve 45 kilogramlık tüpleri bölgeye ulaştırdık. Bu sevkiyatlar, bölümdeki markalarımızın, bölgedeki bayilerimizin ve bağımsız kuruluşların da dayanağıyla bugüne kadar artarak devam etti. Halihazırda bölgedeki depremzedelerin ısınma ve pişirme muhtaçlıkları başta olmak üzere yaşamsal muhtaçlıklarının karşılanması için kesim olarak çalışmaktayız. Bunun yanında stoklarımızda bulunan ve yeni tedariklerle desteklemeye çalıştığımız LPG ile çalışan binlerce ısıtıcı ve ocağın da sarsıntı bölgesine ulaşmasını sağladık.

“LPG’li ısıtıcıların tedarikinde memleketler arası temin süreci de başladı”

Dernek olarak Dünya LPG Birliği (WLPGA) aracılığı ile global dal paydaşlarına yardım ve dayanak daveti yayınladıklarını vurgulayan Aratay, şöyle konuştu:

LPG’li ısıtıcıların tedarikinde memleketler arası bir temin süreci de başlatmış bulunuyoruz. Bu hafta prestijiyle devletimizin ilgili kurumlarının takviyesini de alarak, yurt dışından temin ettiğimiz birinci parti tüp gazla çalışan ısıtıcı ve sobaları afet bölgesine ulaştırmak istiyoruz.

Eyüp Aratay

“Boş tüpleri dağıtım şirketlerine teslim ederek bize takviye verebilirsiniz”

Konteyner, battaniye, çocuk bezi, besin, hijyen materyalleri üzere birebir yardımları da bölgeye ulaştırdıklarını belirten Aratay, kelamlarını şöyle tamamladı:

AFAD başta olmak üzere ilgili kuruluşların uyumunda yürüttüğümüz bu iş birliğine önümüzdeki günlerde de sürat kesmeden devam edeceğiz. Üyelerimiz, kurtarma teçhizatı, sıhhat gereçleri, iş makineleri üzere bölgede gereksinim duyulan alanlarda da katkıda bulunuyor. Türkiye’nin LPG muhtaçlığının rastgele bir aksaklık yaşanmadan karşılanması için çaba gösteriyoruz. Bu gereksinimlerin karşılanmasında sürekliliğin sağlanabilmesi için, kullanılan tüplerin ilgili LPG şirketlerine dönüşünün sağlanması büyük değer taşıyor. Tüm vatandaşlarımızdan ellerinde bulunan atıl ve boş tüpleri ilgili dağıtım şirketlerine teslim ederek bize dayanak vermelerini rica ediyoruz. Birlikte yaralarımızı sarmaya ve bu acının da üstesinden gelmeye devam edeceğiz.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *