Trabzon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Jorge Jesus: Daha bitmedi

Jorge Jesus: Daha bitmedi

SoleKinG SoleKinG -
17 0

UEFA Avrupa Ligi son 16 çeşidi birinci gayretinde Jorge Jesus idaresindeki temsilcimiz Fenerbahçe ile Jorge Sampaoli’nin takımı Sevilla, Ramon Sanchez Pizjuan Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.

Mücadele Sevilla’nın 2-0’lık üstünlüğüyle sona erdi.

Karşılaşmanın akabinde Fenerbahçe’de teknik yönetici Jorge Jesus 90 dakikayı kıymetlendirdi.

“Bugünün özeti, birinci yarıda saklıydı”

Jesus, deneyimli bir ekibe karşı oynadıklarını belirtti.

“Avrupa Ligi’nin son 16 çeşidinde Fenerbahçe’den çok daha deneyimli bir gruba karşı oynadık. Bugünün özeti, birinci yarıda gizliydi. Birinci yarıda olağanüstü oynadık. Sevilla’nın birinci yarıda bir konumu dahi yoktu ancak biz 3-4 tane net poziyon kaçırdık.”

“Daha bitmedi”

Oynanacak 1 maçın daha olduğunu belirten Jorge Jesus, şunları söyledi:

“Avrupa Ligi’nde bu konumları atamazsanız kazanmanız mümkün olmuyor. İkinci yarı grup biraz konsantrasyonunu kaybetti. Yediğimiz golden bir tanesi taçtan geldi. Biz bugün deneyim eksikliğinin faturasını ödedik ancak 1 maç daha var. Hala talihimiz var. 2-0 istediğimiz sonuç değildi, bu maçın hakkı da değildi. Kendi stadımızda bugünkü birinci yarı üzere oynarsak bu sefer goller atacağımızı düşünüyoruz. Çeşit, başladığımız kıyasla daha güç… Fakat daha bitmedi.”

“Samet yeterli bir performans sergiledi”

Jorge Jesus, Samet Akaydın’ı beğendiğini belirtti.

“Samet düzgün bir performans sergiledi. 90 dakika boyunca güzel oynadı ekip. Samet daha evvel oynamamıştı Avrupa’da. Kadrodaki oyuncuların deneyim eksikliği var ancak Samet düzgün oynadı. Umarım sonraki maçlarda da bu performansını gösterir. 2-0, güzel bir skor değil. Hala umudumuz var. Biliyoruz ki, Sevilla çok daha deneyimli bir ekip. Birinci yarı durumları bulduk lakin değerlendiremedik.”

“Negatif yahut müspet özel bir durum olmadı”

Arda Güler hakkında konuşan Jesus, şunları söyledi:

“Arda Güler son kısımda girdi oyuna. Çok fazla dakika kalmamıştı. Bu halde gelişmesi gerekti. Negatif yahut müspet özel bir durum olmadı. Öteki bütün oyuncular üzere kendi oyununu oynadı.”

“İnanıyoruz”

Jesus, son olarak şu açıklamayı yaptı:

“Ben şu anda bugünkü maçı değerlendirebilirim. Bugünkü rakibimiz Avrupa Ligi’ni 6 kez kazandı. Bugün birinci yarıda yeterli oynadık. Sevilla ile tıpkı seviyedeydik. İkinci yarıda iki gol yedik. Biri seken bir top. Oburu duran top sonrası konsantrasyon eksikliği. Avrupa’da oynamış oyuncu sayımız az. Kadronun performansı yeterliydi. İkinci maç sonrası hala umudumuz var. İnanıyoruz.”

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *