Trabzon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Fatih Terim: Bütçem olsa alacağım birinci isim Leao olur

Fatih Terim: Bütçem olsa alacağım birinci isim Leao olur

SoleKinG SoleKinG -
12 0

Son olarak Galatasaray’ı çalıştıran ve bir devir İtalya’da Fiorentina ve Milan’da da teknik yöneticilik yapan Fatih Terim, Şampiyonlar Ligi’nde Tottenham ile Milan ortasında oynanacak gayret öncesi İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

La Gazzetta dello Sport’a konuşan deneyimli teknik adam, İtalya sevgisinden EURO 2008’dek ulusal kadro performansından kurduğu gruplarda öncelik verdiği kriterlera kadar birçok bahse değindi.

“Bütçem olsa birinci Leao’yu transfer ederdim”

Rafael Leao’nun hiçbir eksiği yok. Ondan kuşkusu olanlar geçen dönem oynadığı kritik maçları izleyebilir. Mükemmel bir tekniği var ve alanda her vakit gerçek kararı veriyor.

Süratine hayranım. Sprinter suratını top denetimiyle birleştirebiliyor. 100 milyon Euro üzere sayıların kolaylıkla harcanabildiği günümüz futbolunda sonlu bütçem olsa birinci transfer edeceğim oyuncu olurdu.

Başarılı bir mesleği olacak. Sadece tek bir zayıf yanı var, kaleye sırtı dönük oyununu geliştirmesi gerekiyor. Bunu da yaparsa dünyanın en düzgünleri ortasına girecektir.

“Solaklara farklı bir sempatim var”

Charles De Ketelaere’nin transferi uzun müddettir planlanıyordu. Ondan büyük beklentilerin olması son derece olağan. Dahası klas bir oyuncu ve şahane bir sol ayağı var.

Daha evvel de bahsettiğim üzere solaklara karşı başka bir sempatim var. Ayrıyeten her teknik yöneticinin isteyeceği şekilde birden fazla mevkide misyon yapabilen esnek bir oyuncu.

Leao kadar süratli değil lakin ikisi birlikte çok uyumlu oluyorlar. Biraz sabır gösterilmesi ve kendisini özel hissedeceği bir ortamın sağlanması gerekiyor.

“Harry Kane ve Giroud şahane bir ikili olur”

Gerçekten ikisinden birini seçemem lakin şahane bir ikili olacaklarını söyleyebilirim.

“Türkler otobüse binmeden maç bitti sanmayın.’ kelamını çok sevmiştim”

Her vakit inanç ilgisi üzerine gruplar inşa ettim. Tıpkı kulüpte olmak, birlikte yaşamak demek. Yeni bir oyuncu soyunma odasına geldiğinde yalnızca takıma dahil olmaz, hayatınızın modülü olur. Hiçbir vakit vazgeçmem. EURO 2008’de ‘Türkler otobüse binmeden maç bitti sanmayın.’ kelamını çok sevmiştim. Bizim zihniyetimiz bu.

“Harry Kane, bir numaralı tehlike”

Lloris, Son, Kulusevksi, Moura ve Perisic’e büyük hürmet duymakla birlikte Harry Kane’e muhakkak farklı bir tedbir alınmadı. Milan çok dikkatli olmalı. Bir numaralı tehlike o.

“İtalya’ya aşığım”

İtalya’ya aşığım. Umarım İtalyan kadroları Şampiyonlar Ligi’nde final oynar, tahminen Milan… İtalyan dostlarımı Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda ağırlamak için sabırsızlanıyorum.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *