Trabzon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Ersan Şen kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ersan Şen YETERLİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı mı olacak?

Ersan Şen kimdir, nereli ve kaç yaşında? Ersan Şen YETERLİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı mı olacak?

SoleKinG SoleKinG -
13 0

Hukukçu Ersan Şen, “İYİ Parti teklif ederse Cumhurbaşkanlığına aday olurum” açıklamasından sonra ÂLÂ Parti tarafından arandığını söyledi.

Habertürk kanalında yayınlanan Olaylar ve Görüşler programında konuk olan Ersan Şen, YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in Güzel Partili Buğra Kavuncu aracılığıyla kendisini arayarak İYİ Parti Genel Merkezine davet ettiğini söyledi.

Ersan Şen canlı yayında yaptığı açıklamada “Meral Akşener biraz evvel aradı, ‘Hocam adaylık konusunda önemli misiniz?’ dedi. ‘Ciddiyim’ diyince ‘Kapımız açık, buyurun görüşelim’ dedi.” sözlerine yer verdi.

Bu açıklamanın akabinde Ersan Şen hakkında aramalar sürat kazandı. Pekala kimdir Ersan Şen?  İşte merak edilen hayatı..

Ersan Şen kimdir?

Ersan Şen 16 Temmuz 1966 tarihinde Nevşehir’de dünyaya geldi. Lise hayatına kadar Nevşehir’de yaşayan Ersan Şen lise eğitimi için İstanbul’a gelmiştir.

Lise eğitimini 1983 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamlayan Ersan Şen üniversiteyi ise Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Üniversiteden 1987 yılında mezun olan Ersan Şen, İstanbul Üniversitesi’nde araştırma vazifelisi olarak akademik mesleğine başlamıştır.

1989 yılında Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Ersan Şen 1994 yılında doktorasını yapmıştır. Ersan Şen 1998 yılında  doçent oImuştur.

2004 yılından bu yana profesör olarak vazife alan Ersan Şen tıpkı vakitte İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukattır.

Ünlü hukukçu Ersan Şen, akademik mesleğine İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde devam etmektedir.

Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanında akademik mesleğe sahip olan Ersan Şen’in bu mevzu hakkında birçok kitap, makale ve çevirisi bulunmaktadır.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *