Trabzon Haberlerim

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Bursaspor-Amed maçı ve sonrası yaşanan olaylarla ilgili 7 kişi gözaltına alındı

Bursaspor-Amed maçı ve sonrası yaşanan olaylarla ilgili 7 kişi gözaltına alındı

SoleKinG SoleKinG -
10 0

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, TFF 2. Lig kadrolarından Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetler ortasındaki karşılaşma sonrası soyunma odası koridorunda meydana geldiği sav edilen darp ile ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Açıklamada, tezlerin tüm taraflarıyla soruşturulduğu tabir edildi.

7 kişi gözaltında

Devam eden soruşturma kapsamında stadyumda misyonlu olan özel güvenlik sorumluları A.T, A.D. ve S.K’nin de ortasında yer aldığı 7 kişi gözaltına alındı.

Bursa Valiliğinden açıklama

Valilikten yapılan yazılı açıklamada ise kentte icra edilen tüm sportif faaliyetlerde alınacak önlemlerin, aktifliğin yoğunluğu ve izleyici kapasitesiyle orantılı olarak karşılaşma öncesi ve sonrasını kapsayacak biçimde planlandığı ve uygulandığı bildirildi.

Bugün kentte oynanan TFF 2. Lig gruplarından Bursaspor ile Amed Sportif Faaliyetler ortasındaki karşılaşmayla ilgili olarak sorumlu kamu vazifelisi 3 güvenlik yöneticisinin vazifeden uzaklaştırıldığı belirtilen açıklamada, bu bireyler hakkında soruşturma başlatıldığı aktarıldı.

Pankart açma olayına karışan ilgililer hakkında teşhis, tespit ve yakalama çalışması ile maç sonunda soyunma odasında gerçekleşen darp olayına ait ise sorumlular hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde isimli süreç başlatıldığı aktarılan açıklamada, bu kapsamda şu ana kadar 7 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Kaynak: Ensonhaber

İlgili Yazılar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *